– GOKiS realizuje program EtnoPolska 2023 NCK

Przez całe wakacje trwać będą bezpłatne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod tytułem:

„Hanka idzie za mąż – SZYKOWANIE POSAGU”.

Projekt Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Hannie realizowany jest w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2023 i dofinansowany ze środków MKiDN.

Zajęcia są BEZPŁATNE, otwarte dla wszystkich chętnych. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym organizatorzy proszą
o zapisanie się poprzez formularz dostępny w GOKiS w Hannie
.

Start już 5 lipca!

Szczegółowy program na stronie internetowej i Facebooku GOKiSu.

„Hanka idzie za mąż – SZYKOWANIE POSAGU” to cykl warsztatów z zakresu kultury ludowej Gminy Hanna. Pragniemy odtworzyć tradycje, zwyczaje i obrzędy związane z tym szczególnym momentem przygotowań weselnych. Stawiamy na przekaz międzypokoleniowy oraz osoby czynnie zaangażowane w kultywowanie ludowej tradycji, twórczości i rzemiosła. Będą to warsztaty: śpiewu, teatru obrzędowego, wicia wianków, pieczenia korowaja, dawnej stolarki, tkania oraz haftu ludowego.

Finałem projektu będzie WIDOWISKO OBRZĘDOWE wzbogacone przeglądem śpiewaków ludowych, potańcówką i etnojarmarkiem
27 sierpnia w Centrum Religijno – Zabytkowym w Hannie. Serdecznie zapraszamy!