– Sezonowe połączenie kolejowe Chełm – Włodawa

Samorząd Województwa Lubelskiego ponownie uruchamia sezonowe połączenie kolejowe z Chełma do Włodawy, które jest uzupełnieniem oferty turystycznej tej części regionu.

Start już od 29 czerwca br. w każdą sobotę i niedzielę – przez całe wakacje – do 1 września oraz dodatkowo 14 i 15 sierpnia będzie można podróżować szynobusem z Chełma do Włodawy i z powrotem.

W malowniczym otoczeniu przebiegają popularne szlaki rowerowe, np. Szlak Green Velo oraz Nadbużański Szlak Rowerowy (warto zabrać rowery i kijki trekkingowe!).

Podróżujący będą mieli okazję do zwiedzania naszego urokliwego nadbużańskiego miasteczka Włodawy – miasta trzech kultur, a tutaj na pewno Kościół pw.  św. Ludwika, Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie czy Cerkiew prawosławną. Na uwagę zasługuje także czworobok – wg legendy niegdyś miał tam miejsce opisany w “Ogniem i Mieczem” pojedynek między Wołodyjowskim a Bohunem.

Niewątpliwie wypoczynek z bogatą ofertą rekreacyjną nad Jeziorem Białym w Okunince jest wielkim atutem naszego regionu. Odwiedzić warto także pobliskie Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze położone w obrębie Sobiborskiego Parku Krajobrazowego.

Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki jego współfinansowaniu przez Powiat Włodawski, Miasto Chełm, Włodawa Miasto Trzech Kultur, Gmina Włodawa, Gmina Wola Uhruska oraz Gmina Ruda-Huta.

Poniżej rozkłady jazdy.

Back to top