– AKTYWNIE I PATRIOTYCZNIE


3 maja 2023 r. w Hannie, na placu i terenach leśnych koło GOKiS, zgromadzili się patrioci i miłośnicy aktywnego wypoczynku w różnym wieku. Tego dnia organizatorzy BIEGU 1791: Wójt Gminy Hanna Grażyna Kowalik, LKS „Bug” Hanna oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Hannie przygotowali trzy konkurencje sportowe, w których wykazać mógł się każdy chętny, bez ograniczeń wiekowych oraz terytorialnych (w wydarzeniu uczestniczyło wielu odwiedzających gminę gości i turystów). Tego dnia można było pobiec w BIEGU NA 232 M – bo taką rocznicę uchwalenia majowej konstytucji obchodziliśmy (z tej opcji skorzystali najmłodsi), BIEGU NA 1791 M (upamiętniającego rok uchwalenia Konstytucji z 3 maja) – który cieszył się największa popularnością sportowców od nastolatków po seniorów oraz MARSZU NORDIC WALKING NA 3 KM (bo to w końcu był 3 maja), z którego najchętniej korzystali dojrzali uczestnicy naszej majówki. Wszystkie konkurencje przebiegły bez prowadzenia klasyfikacji uczestników, więc w pogodnej atmosferze i pozwoliły oprócz rekreacji na podziwianie pięknej nadbużańskiej przyrody Hanny. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i poczęstunek z grilla na mecie oraz pakiety uczestnika z pamiątkową czapeczką i numerem na stracie. Tego dnia w Hannie było biało – czerwono, sportowo i radośnie. W wydarzeniu uczestniczyło prawie 150 uczestników. Zapraszamy za rok!


Back to top