Orszak Trzech Króli w Hannie

W święto Objawienia Pańskiego po raz pierwszy w Hannie zorganizowano Orszak Trzech Króli. Mimo dużego mrozu w barwnym korowodzie licznie uczestniczyli mieszkańcy Gminy Hanna. Inicjatorką zorganizowania Orszaku była Pani Wójt Gminy Hanna - Grażyna Kowalik.

Trójkolorowy Orszak tworzyli wierni z Parafii Rzymskokatolickich znajdujących się na terenie gminy: Czerwony Orszak Europejski Króla Kacpra – Parafia Hanna, Zielony Orszak Azjatycki Króla Melchiora – Parafia Dołhobrody i mieszkańcy Dańc należący do Parafii Motwica, Niebieski Orszak Afrykański Króla Baltazara – Parafia Lack wraz z mieszkańcami Holeszowa należącymi również do Parafii Motwica.  Trzej Królowie  wraz z całym orszakiem, za gwiazdą, w przepięknych strojach i koronach podążali do stajenki by złożyć pokłon Nowonarodzonemu.

Hasło  tegorocznego orszaku brzmiało: „Pokój i radość w rodzinie – PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM”, tym bardziej cieszymy się z tego, ze w uroczystości brały udział cale rodziny. Podczas całej trasy śpiewano przepiękne polskie kolędy
i wypowiadano hasła orszakowe.  Orszak przybył do Stajenki, usytuowanej w parku
w Centrum Hanny. Proboszczowie uczestniczących parafii: Ks. Marek Uzdowski, Ks. Michał Pawlonka, Ks. Sławomir Moreń i Ks. Wojciech Gawalko odczytali fragmenty Ewangelii a Trzej Mędrcy złożyli dary i pokłonili się dzieciątku Jezus.  W Orszaku aktywnie uczestniczyli też uczniowie. Dzieci ze szkół w Dołhobrodach i Holeszowie poprzebierani w piękne stroje przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe.

Pracownicy z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Hannie  zadbali
o kolorową stronę Orszaku: przepiękne stroje Królów, transparenty z hasłami, gwiazdy kolędników.

Już dziś jesteśmy pewni, że spotkamy się za rok w jeszcze liczniejszym gronie.

ZAPRASZAMY DO GALERII