,,Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

,,Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja pn. ,,Turystyczne zagospodarowanie terenu z punktem informacji turystycznej i obsługi rowerzystów”  mająca na celu poprawę atrakcyjności turystycznej gminy Hanna poprzez turystyczne zagospodarowanie centrum miejscowości Hanna,

współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

,,Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020

Wartość projektu: 225 982,27 zł

Wartość uzyskanego dofinansowania: 103 082,00 zł

Cel zostanie osiągnięty przez następujące wskaźniki:

• liczba nowych obiektów infrastruktury rekreacyjnej: 2
  • liczba osób korzystających ze wspartych usług infrastruktury: 210

Uzyskane dofinansowanie zostało przeznaczone na przebudowę (modernizację) dwóch istniejących drewnianych budynków mieszkalnych z przeznaczeniem na:

• punkt informacji turystycznej,
  • miejsce odpoczynku turystów.

W budynku punktu informacji turystycznej będą wydzielone m.in. pomieszczenia biurowe, informacji turystycznej oraz sanitarne, w tym przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.  Natomiast w budynku miejsca odpoczynku turystów znajdą się pomieszczenia służące do wypoczynku, izba pamięci, biura oraz sanitariaty.

Na przedmiotowej działce znajduje się już drewniana wiata, Izba pamięci lokalnej społeczności oraz Galeria Rękodzieła Ludowego. Ponadto poza projektem zostanie wybudowana piwnica (ziemianka), studnia z żurawiem oraz punkt obsługi rowerzystów, przeznaczony m.in. dla rowerzystów Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, przebiegającego bezpośrednio przez omawiany teren. Wymienione obiekty zostaną ze sobą skomunikowane ciągami pieszymi.