Apel Wójta Gminy Hanna

Mieszkańcy Gminy Hanna

Wójt Gminy Hanna  w związku z aktualną sytuacją epizootyczną  w zakresie afrykańskiego pomoru świń ASF

związaną z pojawieniem się nowych ognisk na terenie sąsiednich powiatów, zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców aby:

- ograniczyć niekontrolowane wypuszczanie psów poza teren gospodarstwa zwłaszcza  w godzinach nocnych.

- zgłaszać każdy przypadek obecności padłego dzika  do Urzędu Gminy  lub lekarza weterynarii.

- w miarę możliwości wyrzucać resztki jedzenia wyłącznie do zamykanych pojemników na śmieci.

- ograniczyć wyrzucanie śmieci / zwłaszcza  odpady żywieniowe/ na przydrożnych miejscach postojui parkingach.

Wójt  Grażyna Kowalik